KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14502062
nr 1450 2062
Bruno Ekström
(1941-1990), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 209/310, daterad 73, "Katarinavägen". Bildmått: 33,5x23,5, oramat löst blad
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:56:41
19/2 10:10:41
250 kr
21/2 19:51:41
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Bruno Ekström
Läs mer om Bruno Ekström